15. Ogólnopolski Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA - Wrocław, 4-6 kwietnia 2014

15. Ogólnopolski Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA – Wrocław, 4-6 kwietnia 2014

Czekamy na zgłoszenia monodramów do 24 marca.
DO WYGRANIA Srebrny Talent – 1000 PLN

Uwaga! W tym roku zmieniamy wiek uczestników: 17 – 25 lat.

Anna Dymna i Jerzy Stuhr o FeTA – zobacz FILM z poprzedniej edycji

Masz talent aktorski, może myślisz o szkole teatralnej? Marzysz o zaprezentowaniu się na scenie przed jury i publicznością? Czekamy na Ciebie. Wyślij nagranie swojego monodramu do 24 marca!

FeTA to nie konkurs – to spotkanie amatorów z mistrzami monodramu, dyskusje, rozmowy, ale też profesjonalne warsztaty teatralne. FeTA jest niepowtarzalną szansą dla młodych ludzi próbujących swoich sił w teatrze – daje możliwość skonfrontowania swojego warsztatu z opiniami i radami jurorów – aktorów, reżyserów i wykładowców PWST, komentujących monodramy w obecności publiczności, bezposrednio po prezentacji. Początkujący aktorzy otrzymują wiele cennych wskazówek, które stanowią pomoc w rozwijaniu warsztatu.

Festiwal umożliwia przełamywanie włsnych ograniczeń oraz zdobywanie doświadczenia. Sprzyja temu pełna dowolność tematyki i form wykonywanych monodramów, a prezentacja 10.minutowego monodramu może powstać na podstawie dowolnego tekstu, również autorskiego.

Na przestrzeni piętnastu lat istnienia festiwal ewoluuje i tym samym dostosowuje się do zmiennych teatralnych kanonów. Pierwsze edycje skupiały się na młodych talentach z Wrocławia i okolic, by dziś rozszerzyć działania na całą Polskę.

W jury 15. FeTA’ 2014 zasiądą:

ELŻBIETA LISOWSKA – KOPEĆ
GRZEGORZ MAŁECKI
CEZARY STUDNIAK

Dotychczas festiwal gościł spektakle:
„Kontrabasista” – Jerzy Stuhr, „Wokół Szekspira” – Andrzej Seweryn, „Belfer!” – Wojciech Pszoniak, „Sex prochy & rock’n'roll” – Bronisław Wrocławski, „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego” – Jan Peszek, „Pan Cogito” – Zbigniew Zapasiewicz, „Czoczotka” - Ewa Dałkowska, a w jury zasiadali, m.in. Anna Dymna, Andrzej Seweryn, Joanna Szczepkowska, Artur Barciś, Jerzy Zelnik, Bronisław Wrocławski, Kinga Preis, Krzysztof Dracz, Iga Mayr, Andrzej Makowiecki, Jacek Bończyk, Ewa Dałkowska, Mariusz Bonaszewski.

WARSZTATY TEATRALNE:

4 kwietnia / piątek / 15.00 – 20.00 / wstęp wolny – obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona

Festiwal rozpoczną warsztaty teatralne, które obejmą m.in. elementarne zadania aktorskie, improwizację teatralną, warsztat plastyki ruchu, techniki aktorskie, umiejętność grania przed kamerą.  Zapraszamy osoby zainteresowane sztuką teatru, filmu lub marzące o zawodowej scenie.
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Cywka, aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu oraz Podyplomowych Studiów „Psychologiczne Wspomaganie Rozwoju Dzieci i Młodzieży” na Uniwersytecie Wrocławskim. Występowała m.in we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Zgłoszenia na warsztaty należy przesłać do 1 kwietnia 2014r. na adres . UWAGA! Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

„OBIETNICA PORANKA” – ANNA SENIUK I GRZEGORZ MAŁECKI

Wrocławska premiera spektaklu w ramach 15. Festiwalu ewentualnych Talentów Aktorskich Feta
6 kwietnia 2014r. / niedziela / godz. 17.00

Scenariusz na podstawie książki Romaina Gary’ego
Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Występuje: Anna Seniuk, Grzegorz Małecki
Scenografia: Urszula Bartos

„Obietnica poranka” Romaina Gary’ego to jedna z najbardziej wzruszających i pięknych książek poświęconych matce jakie kiedykolwiek zostały napisane. To subtelna opowieść o kobiecie wielkiego serca i niezwykłych przymiotów charakteru, chociaż niepozbawionej wad i śmiesznostek, zdecydowanej zrobić wszystko aby osiągnąć cel jaki sobie postawiła w życiu. Jej syn będzie kiedyś wielkim bohaterem, generałem, wspaniałym francuskim pisarzem i ambasadorem Francji. Dla niego ona była wszystkim co miał, jego największym skarbem, ale też i przekleństwem. Przez całe swoje życie będzie się starał sprostać jej marzeniom, zrealizować plany jakie przed nim nakreśliła, zdążyć przed jej śmiercią, aby zobaczyła, ze życie, które mu poświęciła nie poszło na marne…

Przedstawienie „Obietnica poranka” to przyjemność podwójna: jedna wynika ze śledzenia powikłanych losów bohaterów, druga z oglądania mistrzowskiej gry znakomitych i lubianych aktorów. Spektakl przygotowany został w związku z jubileuszem 45-lecia pracy artystycznej Anny Seniuk, we Wrocławiu będzie grany po raz pierwszy.

Bilety:
sektor I: 100 PLN
sektor II: 80 PLN

Sprzedaż biletów w CK AGORA / I p./kasa, pn.-pt. godz. 10:00-16:00
Sprzedaż biletów: Małgorzata Matwiejczuk, [email protected], 71 – 325 14 83 w.103

Rezerwacja online

1. Należy wysłać e-maila na adres: z informacją o ilości rezerwowanych biletów wraz z imieniem, nazwiskiem i tel. osoby kupującej
2. Po otrzymaniu e-maila zwrotnego z nadanym numerem rezerwacji online, należy dokonać wpłaty na konto CK AGORA: 34 1020 5226 0000 6402 0416 0958 w terminie do 3 dni roboczych. W tytule przelewu prosimy o wpisanie nr rezerwacji. W przypadku braku wpłaty na konto, rezerwacja zostanie anulowana.
3. Po potwierdzeniu e-mailowym i przyjęciu wpłaty, bilety będą do odebrania w kasie CK AGORA, najpóźniej w dniu spektaklu, 6 kwietnia 2014r. do godz. 16.00
4. Poprzez wysłanie e-maila na adres , kupujący wyraża zgodę na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dn. 29 sierpnia 1997 r. (dz. u. z 2002 r. nr 101 poz. 926 ze zm.).

Uwaga!

Prosimy o przybycie pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu (16.30). Uprzejmie przypominamy, że po rozpoczęciu spektaklu nie można wchodzić na widownię, spóźnionym widzom nie zwracamy należności za bilety. Prosimy widzów, o wyłączenie telefonów komórkowych oraz nie używanie aparatu/kamery podczas trwania spektaklu. Dziękujemy.

PROGRAM 15. FeTA 2014:
4 kwietnia / 15.00 – 20.00 – warsztaty teatralne / Uwaga! O udziale decyduje kolejność zgłoszeń
5 kwietnia /10.00 – 18.00 – prezentacje monodramów przed jury i publicznością ( II et.)
6 kwietnia / 12.00 – finał 15. FeTA – werdykt jury, pokaz 3 monodramów, dyskusja
6 kwietnia / 17.00 – spektakl „Obietnica poranka” w wyk. Anny Seniuk i Grzegorza Małeckiego / bilety 80/100 PLN

informacja:

poster_min