2-3 kwietnia – konferencja „Teatrologia na rozdrożach” w Jaśkowicach

logoPółtora roku temu, grupa pasjonatów ze Stowarzyszenia Teatralnego Dom z Jaśkowic, wpadła na pomysł: „A może zrobimy u nas konferencję naukową?” Zaraziła swoim konceptem kolejnych miłośników teatru skupionych wokół Uniwersytetu Śląskiego i tak powstał wspólny plan pod hasłem „Teatrologia na rozdrożach”.

Przez dwa dni niewielka miejscowość na Śląsku, usytuowana pomiędzy Katowicami a Rybnikiem, nie związana do tej pory w żaden sposób z dyskursem naukowym, stanie się centrum rozważań nad teatrem, miejscem w którym teoretycy, praktycy i zwykli widzowie teatralni będą mogli się spotkać i skonfrontować wspólne doświadczenia.

Idea konferencji nabrała kształtów, których ramy stanowią z jednej strony zmagania naukowe nad przyszłością teatrologii, jako nauki, z drugiej zaś prezentacje twórczości amatorskich grup teatralnych. Zasięg wydarzenia ogarnął uniwersytety z całego kraju oraz z zagranicy (Uniwersytet Masaryka w Brnie). Podczas dwudniowej konferencji swoją obecnością zaszczycą nas m.in. prof. Eleonora Udalska, współtwórca śląskiej teatrologii (jako gość honorowy), prof. Ewa Wąchocka – wieloletni kierownik Zakładu Teatru i Dramatu UŚ, prof. Włodzimierz Szturc, prof. Krystyna Latawiec (prelegenci) oraz doktorzy i studenci z kraju i zagranicy. Każdy dzień konferencji zostanie zwieńczony pokazami twórczości artystycznej: prezentacjami i projektem spektakli teatralnych oraz wystawą fotografii.

Stowarzyszenie Teatralne Dom z Jaśkowic zaprasza na I Otwarte Forum Twórcze i Naukowe w Jaśkowicach

Teatrologia na rozdrożach”

2-3 kwietnia 2014 r

Sala Widowiskowa MOK Orzesze-Jaśkowice

Otwarcie I Forum: 3 kwietnia godz. 9.00

logotyp_us_poziomlogo