22.04. premiera "Wszystko o mojej matce" Michała Borczucha w Łaźni Nowej

22.04. premiera „Wszystko o mojej matce” Michała Borczucha w Łaźni Nowej

„Wszystko o mojej matce” tytułem nawiązuje do filmu Almodovara, nie jest jednak jego teatralną adaptacją. To osobisty projekt Michała Borczucha i Krzysztofa Zarzeckiego inspirowany postaciami ich matek, które w roku 1986 i 1998 zmarły na raka. To przedstawienie dorosłych synów, półsierot, którzy mają do dyspozycji jedynie strzępy pamięci dziecka i nastolatka. Z pomocą zaproszonych do projektu aktorek i realizatorów chcą opowiedzieć o niemożliwej (bo zdeformowanej przez pamięć) historii odchodzenia matki lub nawet fascynacji jej chorobą, odbiorem choroby w kontekście przemian społeczno-politycznych w Polsce pod koniec lat 80-tych i 90-tych.

Michał Borczuch znany jest łaźniowej publiczności ze spektaklu „Paradiso” – projektu, w którym wzięły udział osoby ze spektrum autyzmu. Obecnie jest jednym z najciekawszych polskich reżyserów młodego pokolenia. Kilkukrotnie był nominowany do Paszportu Polityki, a w ubiegłym roku zdobył statuetkę Boskiego Komedianta za najlepszy spektakl festiwalu Boska Komedia – „Apokalipsę”.

„Wszystko o mojej matce”

reżyseria: Michał Borczuch

tekst i dramaturgia: Tomasz Śpiewak

scenografia: Dorota Nawrot

muzyka: Bartosz Dziadosz

reżyseria światła: Jaqueline Sobiszewski

Obsada: Dominika Biernat, Iwona Budner, Monika Niemczyk, Marta Ojrzyńska, Halina Rasiakówna, Krzysztof Zarzecki, Ewelina Żak.

Premiera: 22 kwietnia 2016

Pozostałe pokazy: 23-25 kwietnia 2016