40-lecie Teatr Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

40-lecie Teatr Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Premierą musicalu „Człowiek z La Manchy” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu świętować będzie jubileusz 40-lecia.

Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego powołany został do życia w ważnym momencie historycznym, tuż po strajkach radomskiego Czerwca ‘76, w mieście dotkniętym represjami PRL­owskich władz. Od samego początku Teatr spełniał w robotniczym środowisku bardzo istotną jednoczącą i kulturotwórczą rolę.  Jak się wydaje, nie inaczej jest i dziś…

Cztery dekady historii Powszechnego to czas obfitujący w fakty znaczące nie tylko dla mieszkańców miasta, ale i dla historii polskiego teatru XX w. 

Realizowany z okazji 40-lecia, przez jednego z najznakomitszych w Polsce reżyserów, muzyczny spektakl o Don Kichocie nawiązywać będzie do najbarwniejszych kart historii Teatru, lat 90-tych, kiedy Radom stał się polskim centrum musicalu i międzynarodowym ośrodkiem Gombrowiczowskim, prężnym, teatralnym miastem, do którego ściągali widzowie i krytycy z całego kraju.

Obchodom jubileuszu towarzyszyć będzie promocja książki Anny Kulpy „Marzyć, znaczy tworzyć – Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu 1976-2016”, dokumentującej 40 lat działalności radomskiej sceny, a także wernisaż wystawy „Wilkoń w świecie Don Kichota”.

14 października 2017, godz. 18.00

duża scena Teatru Powszechnego w Radomiu