zwykła czcionka większa czcionka drukuj
szukaj

Dotyk muzyki

V edycja Międzynarodowego Przeglądu Przedstawień Istotnych "Przez dotyk" ma charakter nieco hybrydyczny: muzyczny, koncertowy i teatralny.

Z teatrem spotkamy się jutro - dziś jeszcze na dużej sali gościła muzyka. Recital Katarzyny Groniec okazał się naprawdę udany - nastrojowy, zabawny, zaczepny, a momentami jeżący włosy na głowie. Było to z całą pewnością Istotne wydarzenie artystyczne, łączące piękną formę z bystrą myślą.

Katarzyna Groniec

Artystka poza nadzwyczajnym, mocnym, brzmiącym głosem i naprawdę niegłupim zestawem tekstów, ma do zaoferowania niezwykle lekki własny wizerunek sceniczny, pełen humoru i zwykłej czystej radości śpiewania. Ze wszech miar ujmująca stworzyła niebanalny, porywający klimat subtelnej liryki i wysokiej klasy groteski i satyry. Kompozycja utworów obejmująca zarówno "Listy Julii", będące adaptacją piosenek Elvisa Costello, jak i autorskie piosenki wokalistki, była szalenie bogata i pozwoliła poznać ją z wielu stron - jazzowej, swingowej, aktorskiej i wciąż oferowała słuchaczom coś nowego.

Inspirujący koncert, którym nie sposób się znużyć. Kupiłam płytę. Będę słuchać w kółko. Polecam.

Katarzyna Mazur
Teatralia Częstochowa
3 października 2011

Recital Katarzyny Groniec
artystce towarzyszy zespół w składzie:
Łukasz Damrych - fortepian,
Robert Szydło - bas
Łukasz Sobolak - perkusja
V Międzynarodowy Przegląd Przedstawień Istotnych "Przez dotyk", Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

© "teatralia" internetowy magazyn teatralny 2008 | kontakt: | projekt i administracja strony: | projekt logo:
SITEMAP