zwykła czcionka większa czcionka drukuj
szukaj

Sprawozdanie subiektywne - happening odsłona 1

Po okresie przygotowań do pierwszego happeningu, wreszcie przyszedł ten czas, kiedy miał się on odbyć. Data - 13 grudnia, godzina 12.02, miejsce: pętla Fieldorfa Nila.

Na początek dużo wątpliwości, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem, czy nikt nie rzuci się na nas "z pięściami"... Na szczęście na miejscu obawy minęły. Wszyscy uśmiechnięci, w doskonałych humorach, zaczęliśmy przygotowywać tramwaj "do startu".

I zaczęło się.
Teraz tylko oczekiwanie na pierwszych pasażerów. Brawa dla wsiadających ludzi. Potem kolejny przystanek, następne osoby. Pierwsze zadania dla "widowni" - śpiewanie kolęd, "Jożina z Bazin", udawanie pociągu.

Skapnij kolorem w miast! HAPPENING

Wszystko było tak, jak miało być, tak jak sobie to wyobrażałam.
Nie wszyscy niestety byli skorzy do współpracy, ale cóż, nie można wymagać od ludzi, którzy właśnie jadą do lub z pracy, żeby chętnie podchodzili do nas, uśmiechali się i wymyślali kolejne zadania.

Już prawie koniec "przejażdżki". Miły starszy pan podchodzi do nas i śpiewa : "Kobieta jest jak róża, co zdobi cały świat
Czy mała, czy też duża, zostawia w sercu ślad".
Głośne owacje, a później my w wykonaniu tej samej piosenki. Już przedostatni przystanek. Ten sam starszy pan przychodzi i po raz kolejny śpiewa stary przebój. Koniec trasy.

Pierwszy happening zakończony. Wszystko się udało, a to chyba najważniejsze.

Katarzyna Kała
Teatralia Częstochowa
29 grudnia 2008

"Pomieszanie przestrzeni!"
Happening Teatraliów odsłona 1
"Skapnij w miasto kolorem!"
współorganizatorzy:
Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie
MPK Częstochowa

© "teatralia" internetowy magazyn teatralny 2008 | kontakt: | projekt i administracja strony: | projekt logo:
SITEMAP