Opowiem Wam bajkę...

o pewnym magicznym Tygodniu, ale możecie także usłyszeć inne bajania o nim, w których skrył się pod tajemniczą nazwą ANIMA. Słuchajcie uważnie, bo nie będzie to zwykła bajka... ANIMA, czyli Tydzień Teatrów Lalkowych właśnie się rozpoczyna!

Pilipka i Wiedźma TEATR LALEK Grodno

"Pilipka i Wiedźma"

I nie za górami, tylko na północy Polski, wśród jezior i lasów, w pięknym mieście Olsztynem zwanym. Tu znowu niespodzianka, bo historia ta nie działa się dawno, dawno temu, jak to bywa w bajkach, ale na ANIMĘ szczęśliwcy mogą się wybrać od 16 do 23 listopada 2008. Kto żyw niech bilet kupuje!

O tym, że "Wszystkie myszy lubią ser" 16 listopada podczas inauguracji 12.edycji Olsztyńskiego Tygodnia Teatrów Lalkowych zawzięcie przekonywali gospodarze, czyli Olsztyński Teatr Lalek. Następnego dnia białoruska "Pilipka i Wiedźma" z Teatru Lalek w Grodnie nie pozwoli Wam usiedzieć spokojnie w fotelach, zaś 18 listopada będziecie drapać się po głowie, by dać odpowiedź na nurtujące pytanie - "Szczenię czy Szpinak", postawione przez czeski Teatr "Drak" z Hradec Králové . O nadmiar wrażeń nie musicie się martwić, gdyż 19 listopada z łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora przybędzie roztańczony i rozśpiewany "Czerwony Kapturek". Jeśli myślicie, że to już koniec atrakcji to się mylicie... "Kum i Plum" - dwaj klauni z Teatru Lalek "Rabcio" z Rabki - Zdroju już zapowiedzieli, że 20 listopada będą Was bawić do łez. By spełnić wszystkie Wasze życzenia zadba gość z Teatru "Baj Pomorski" z Torunia - Aladyn. "Cudowna lampa Aladyna" spełnia marzenia tylko jeden jedyny dzień w roku - 21 listopada, więc nie przegapcie takiej okazji! Na koniec słów kilka o pięknej królewnie, bo w końcu co to za bajka bez królewny?! Historii "O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce" posłuchać możecie aż przez dwa dni - 22 i 23 listopada. Tym razem ukłony należą się Teatrowi Maska z Rzeszowa.

I tak oto kończy się bajka o OTTL - nie długa, nie krótka, lecz w sam raz. A kto do teatru nie pójdzie ten trąba!

Agnieszka Dziedzic
Teatralia Kraków
18 listopada 2008

XII Olsztyński Tydzień Teatrów Lalkowych ANIMA, 16-23.11.2008 r.

© "teatralia" internetowy magazyn teatralny 2008 | kontakt: | projekt i administracja strony: | projekt logo:
SITEMAP