Szekspir w pigułce

"Wszystkie dzieła Szekspira w nieco skróconej wersji" jest to spektakl oparty na zlepku najbardziej charakterystycznych sytuacji z każdego dzieła Szekspira. Skondensowane w całość i opatrzone elementami parodii oraz pastiszu dają efekt udanego spektaklu, który obowiązkowo trzeba obejrzeć.

Plakat do spektaklu "Wszystkie dzieła Szekspira w nieco skróconej wersji"

Twórcy scenariusza (Adam Long, Daniel Singer, Jess Winfield) w brawurowy sposób zamienili dramatyczny świat geniusza ze Stratfordu w zupełną komedię. Sztuka ta napisana jest dla trzech aktorów, którzy tworzą "Polish Szekspir Company" i prowadzą nas w ekspresowym tempie przez najbardziej znane dzieła Szekspira. Polska adaptacja ma wiele naszych rodzimych akcentów. Sposobem na sukces w tym spektaklu jest przedstawienie w "krzywym zwierciadle" naszych stereotypów. Zapożyczenie tekstów z reklam i z popularnych programów telewizyjnych, odnoszących się do rzeczywistości oraz naszego życia, sprawia, że sztuka ta staje się nam bliska.

Siłą spektaklu są przede wszystkim aktorzy, którzy po części improwizują. Zaletą jest to, że także publiczność w dużej mierze bierze udział w przedstawieniu, w ten sposób wpływając na jego kształt i formę. Aktorzy wychodzą do widowni, łamiąc barierę aktor-widz. Sztuka ta odnosi sukcesy w każdym teatrze, w którym zostaje wystawiona z uwagi na to że spektakl ten jest zlepkiem kabaretowych występów trójki aktorów, który daje nam ogromną dawkę dobrego humoru.

Marta Malinowska
Teatralia Olsztyn
18 lutego 2009

Teatr 30 Minut
Ełckie Centrum Kultury
Adam Long, Daniel Singer, Jess Winfield
"Wszystkie dzieła Szekspira w nieco skróconej wersji"
tłumaczenie: Włodzimierz Kaczkowski
adaptacja i reżyseria: Jarosław Witaszczyk
II reżyser: Piotr Witaszczyk
scenografia: Iwona Żabińska,Krzysztof Stolecki, Mieczysław Tekliński
kostiumy: Teresa Waszkiewicz
ruch sceniczny: Magdalena Witaszczyk
światło: Andrzej Pudłow
dźwięk: Marcin Pyciak
premiera: kwiecień 2008r.

© "teatralia" internetowy magazyn teatralny 2008 | kontakt: | projekt i administracja strony: | projekt logo:
SITEMAP