zwykła czcionka większa czcionka drukuj
szukaj

Wszystkiego naj..., naj..., naj!

Proszę Państwa! Nastąpiło pomieszanie. Nastąpiło prawdziwe kalendarzowe pomieszanie - wszystkie czerwone kartki z kalendarza nagle wyblakły i zlały się w jedną - czarną, wszechobecną i wszechprzenikającą. Co teraz? Co począć z kalendarzową czernią, gdzie odnaleźć natchnienie do świętowania? Jakie i komu złożyć życzenia? Z jakiej okazji?

Cóż to za pytanie? Mało mamy okazji do świętowania? W końcu żyjemy, za chmurami z całą pewnością świeci słońce, zrobiliśmy zakupy, ktoś się urodził, ktoś ma imieniny, przyjechał autobus, skończyliśmy pracę, jest sobota, ha! Dużo by wymieniać.

Dzień Obchodzenia Wszystkiego HAPPENING

"Dzień Obchodzenia Wszystkiego"

Zatem, aby docenić drobnostki dnia codziennego i na wszelki wypadek mieć w pogotowiu coś do świętowania, postulujemy, aby wprowadzić "Dzień Obchodzenia Wszystkiego" - byle pretekst wystarczy, aby przywdziać stożkową czapeczkę, obładować się cukierkami i składać życzenia - ktokolwiek się nawinie!

Nie napisaliśmy ustawy, nie zbieraliśmy podpisów, nie czekaliśmy, aż wydrukują nowe kalendarze z oznaczeniem tego dnia, po prostu - jak pomyśleliśmy - tak zrobiliśmy. Ruszyliśmy na miasto - by każdy mógł poczuć się jak w swoje własne urodziny!

Jak przypuszczacie, domyślacie się, uważacie i wiecie - reakcje nie mogły być niepozytywne. W końcu kto nie lubi mieć urodzin bez urodzin? Są życzenia, są prezenty, są balony, a wiek stoi w miejscu. Krótko mówiąc - świętować, nie umierać.

Katarzyna Mazur
Redaktor Działu Happening
9 marca 2009

Happening Teatraliów z serii "Skapnij w miasto kolorem" pt. "Dzień Obchodzenia Wszystkiego".

© "teatralia" internetowy magazyn teatralny 2008 | kontakt: | projekt i administracja strony: | projekt logo:
SITEMAP