Barakah: NOSFERATU – SYMOFNIA GROZY

Nosferatu - symfonia grozy (plakat 2)

CINEMA PARADISO:

Andrzej Sqvar Skwarek – wiolonczela, euphonium, instr. perkusyjne

Piotr L. Lewicki – instrumenty elektroniczne, akordeon, gitara, instr. perkusyjne gościnnie czyta: Kajetan Wolniewicz

Prapremiera polska w Teatrze BARAKAH – 11 maja 2012

Ponura projekcja multimedialna z przestrzenną muzyką wykonywaną na żywo oraz z wykreowanymi, synchronicznymi efektami. Ten niemy film, zrealizowany w 1922 roku jest klasyką swego gatunku. Z okazji stulecia narodzin kina znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne.

A jego bohaterem jest nie kto inny, jak Drakula! Cinema Paradiso swoim opracowaniem przenosi go w nowe obszary percepcji, operując szerokim spektrum muzycznym, poczynając od nastrojowych utworów wykonywanych na wiolonczeli i akordeonie, poprzez elektroniczne, generowane na syntezatorach dźwięki oraz specyficzne wykorzystane instrumenty perkusyjne. Gościnnie do filmu udzielił głosu znakomity krakowski aktor, związany między innymi z Teatrem Barakah, Kajetan Wolniewicz.

Muzycy zespołu dali się wcześniej poznać współpracując z Maciejem Maleńczukiem w jego zespołach oraz przy tworzeniu spektaklu „Bal u Wolanda” wystawianego na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz wielu innych produkcjach muzycznych. Jeden z twórców na stałe współpracuje z Teatrem Barakah, będąc producentem oraz kompozytorem muzyki do spektakli.

Bilety: 40 zł – normalny, 25 zł – ulgowy

Cennik

rezerwacje: 887-229-827