„Bardzo zła sukienka” w SMCK w Krakowie - 10 października, godz.18.30

„Bardzo zła sukienka” w SMCK w Krakowie – 10 października, godz.18.30

W piątek 10. października w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży odbędzie się pokaz spektaklu „Bardzo zła sukienka” Kolektywu Zła Sukienka. To intuicyjna opowieść o rytuałach i udawaniu, nawiązująca do konwencji współczesnego teledysku. Na scenie zobaczymy trzy tancerki w pięknych długich sukniach posługujące się niekiedy sztukami walk, innym razem wysmakowanym, tanecznym ruchem.

W drugiej części wieczoru odbędzie się pokaz eksperymentalnego filmu tańca „InSide” w reż. Anny Błaszczyk i choreografii Renaty Piotrowskiej (z udziałem Aleksandry Borys), którego koncepcja opiera się na konfrontacji dwóch światów: ruchu ciała tancerki i pracy kamery, czego efektem jest oryginalna opowieść o różnych wymiarach samotności.

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży od ponad dekady wspiera profesjonalnych twórców prowadząc Scenę Tańca Współczesnego, na której prezentują swoje dokonania i kolejne prace przede wszystkim krakowscy artyści. W 2014 roku w ramach programu „Sceny dla tańca”, organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca, odbył się tu pierwszy tematyczny blok prezentacji, skupiony na obecności i roli kobiet w choreografii, zatytułowany: „Portrety. Kobiety w polskiej choreografii”. Swoim programem Scena Tańca Współczesnego chce przełamywać tradycyjne wyobrażenia o tańcu, odpowiadać na nowe i awangardowe tendencje w sztuce i prezentować je dla szerszej publiczności.

Szczegółowe informacje:

Film „InSide”

taniec/ Aleksandra Borys
choreografia/ Renata Piotrowska
zdjęcia/ Justyna Calińska
reżyseria/ Anna Zuzanna Błaszczyk
charakteryzacja/ Carolina Albano
dźwięk/ Tomek Ziołecki
reżyseria dźwięku/ Michał Anuszewski
korekcja barwna/ Cinema Ensemble
muzyka/ Olena Leonenko
www/ Paweł Wilewski
kierownik produkcji/ Olga Jabłońska
producent: BLASZANKA STUDIO

http://insidefilm.pl/

Film „InSide” został przygotowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

„Bardzo zła sukienka”

Popatrz na nie, kiedy nikt na nie nie patrzy.

Stoją jak stoją, rosną i rosną.

Dobry kolor. Zła sukienka?

Idea: Kolektyw Złej Sukienki

Tańczą: Małgorzata Rostkowska, Karolina Brzęk, Ewelina Zielonka

Muzyka: Domowe melodie, Antonio Vivaldi – Cztery Pory Roku: Concerto No.1 In E Major, „Wiosna” Steve Reich – „Music for 18 Musicians”, wyk. Grand Balley State University, New music Ensable; Piosenka „Sama” – kompozycja własna

Premiera: Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, 2013

Spektakl został zrealizowany dzięki wsparciu Anny Piotrowskiej oraz Teatrowi im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

KOLEKTYW złej sukienki powstał w lutym 2013 roku. Współtworzą go: inicjatorka – Małgorzata Rostkowska, Karolina Brzęk i Ewelina Zielonka. Twórczynie złej sukienki wspólnie przebyły ścieżki edukacji Witolda Jurewicza, Jacka Owczarka, Anny Wytych-Wierzgacz. Później „poszły w świat” i ich drogi się rozeszły. Dziś wracają, starają się stawić czoła zmianom, zredefiniować swoją twórczość i odnaleźć wspólny język. Kolektyw działa przy wsparciu organizacyjnym Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Adres kontaktowy:

e-mail.

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, Ul. Wietora 13/15, Kraków. Bilety: 15, 20 zł