zwykła czcionka większa czcionka drukuj
szukaj

Spektakle przedpremierowe Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli i Spitfire Company (Czechy)

13 miesiąc / Requiem dla Bruno Schulza
13th month / Requiem to Bruno Schulz

Zapraszamy, 13, 14 i 15 kwietnia, na spektakle przedpremierowe Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli i Spitfire Company (Czechy)

Spektakl jest inspirowany dziełem literackim i artystycznym Bruno Schulza. W dialogu muzyki z ruchem tworzona jest alegoria tajemnicy upadającego świata, fałszywej mitologii, nagiego ciała, fetyszu i śmierci. Nie jest to klasyczna adaptacja sceniczna opowiadań Brunona Schulza, lecz autorska interpretacja, która odsłania nieprzewidziany rozmiar katastrofy.

"Bruno Schulz jest dla mnie jednym z największych heretyków modernistycznej literatury światowej. Kiedy byłem pierwszy raz w Krakowie i czytałem Bruna Schulza w oryginale, pomyślałem o herezji jako narzędziu, które pozwala uchwycić ukryte kontury rzeczywistości. Ale co znaczy herezja dzisiaj? I czemu zaprzecza? Jan Patočka w książce Eseje heretyckie w filozofii historii przypuszcza, że ciemność i katastrofa są siłą napędową historii. Tak samo i my jesteśmy zmuszeni do postrzegania katastrofy jako integralnej części naszego czasu. A cóż może być katastrofą większą niż to, że człowiek przestanie istnieć. Być może jedynie to, że człowiek stanie się martwą lalką, manekinem prezentującym ubrania na sprzedaż" - mówi Petr Boháč.

Obsada: Miřenka Čechová, Markéta Vacovská, Jindřiška Křivánková, Cécile Da Costa, Bartłomiej Ostapczuk, Paweł Kulesza

Muzycy: Epoque Quartet - Vít Petrášek, David Pokorný, Vladimír Klánský, Vladimír Kroupa

Reżyseria, dramaturgia: Petr Boháč

Muzyka: Jan Kučera

Reżyseria świateł: Andrzej Król, Martin Špetlík

Scenografia: Petra Vlachynská, Barbara Wojtkowiak

Kostiumy: Michaela Hořejší

Produkcja: Aneta Kafková
.
Wsparcie: Miasto Praga, Ministerstwo Kultury w Czechach, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Pałac Akropolis/Praga, Teatr Na Woli.

Teatr Na Woli
13-15 kwietnia, godzina 19:00
Bilety: 40, 30 zł.

13 miesiąc / Requiem dla Bruno Schulza
© "teatralia" internetowy magazyn teatralny 2008 | kontakt: | projekt i administracja strony: | projekt logo:
SITEMAP