<<<

Rusza Akademia Świadomego Życia

Akademia Świadomego Życia rusza już 16 maja. Cykl ośmiu nietuzinkowych spotkań dla młodzieży to alternatywna forma edukacji, dobra zabawa i kontakt z ciekawymi ludźmi. "Zawód z pasją", "Apetyt na miasto", "Zielona Stolica" to tylko niektóre z wielu przygotowywanych spotkań dla młodzieży w ramach Akademii Świadomego Życia. Akademia ma na celu poszerzanie horyzontów u młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Zajęcia w postaci nietypowych wykładów i różnorodnych warsztatów w swoim założeniu mają się stać alternatywną i uzupełniającą ofertą dla programów szkolnych. Spotkania Akademii Świadomego Życia mają również formować świadome postawy, wskazywać kierunki indywidualnego rozwoju i doskonalić kreatywne inicjatywy młodzieżowe.

Zależało nam na tym, aby stworzyć dla młodych ludzi możliwość osobistego rozwoju, niekoniecznie kojarzonej z edukacją szkolną. Chcemy, aby udział w zajęciach był dobrowolnym i świadomym uczestnictwem w wybranych spotkaniach - mówi Agata Roman koordynatorka AŚŻ - nie chcemy nikogo niczego uczyć, ale jeśli przy okazji tak się stanie to będzie to wartość dodana. Naszym celem jest pobudzenie zainteresowań, świadomości oraz rozpalenie chęci do dalszego samodzielnego już poszukiwania wiedzy.

Osoby prowadzące spotkania Akademii Świadomego Życia to wysokiej klasy specjaliści i znawcy dziedzin. Założeniem organizatorów była dbałość o odpowiednie przygotowanie przez prelegentów zarówno do tematów i zagadnień, jakie będą przez nich podejmowane, jak również do odpowiedniego kontaktu z młodzieżą. Każde spotkanie dotykać będzie innego tematu choć zagadnieniem, na które poświęcono aż dwa spotkania jest Warszawa. Warszawa ma nadal bardzo niekorzystny wizerunek. Postrzegamy ją jako brudne, szare i nieciekawe miasto, a my chcemy wskazać jej niepowtarzalne atuty - mówi Marlena Moździńska koordynatorka AŚŻ - przestrzeń naszego miasta nosi w sobie wiele arcyciekawych tajemnic i historii. Naszym marzeniem jest dzielić się tymi opowieściami i uświadamiać młodych ludzi.

Akademia Świadomego Życia to także spotkania poruszające inne, równie interesujące dziedziny. Pierwsze spotkanie już 16 maja Spotkanie ze sztuką -Fotografia. Większość spotkań będzie się odbywać na Scenie Studyjnej Teatru Staromiejskiego, ul. Jezuicka 4 (IIIp.), na Starym Mieście. Jednak miejsca niektórych spotkań są zaplanowane na inne lokalizacje. Zajęcia z fotografii odbędą się w Europejskiej Akademii Fotografii przy ul. Mokotowskiej 4/6. Należy śledzić stronę www.akademiasz.blogspot.com, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje o AŚŻ. Wszystkie spotkania są bezpłatne. Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie internetowej. Ilość miejsc ograniczona.


TEMATY I TERMINY SPOTKAŃ AKADEMII ŚWIADOMEGO ŻYCIA "AKADEMIASZ"

1. (s)prawa przyrody

- 6 czerwca 2009 Zielona Stolica - prezentacja założeń ekologii głębokiej, odkrywanie zielonych zakątków miasta.
- 12 września 2009 Zawód z pasją - spotkanie i warsztaty z pasjonatami wspinaczki wysokogórskiej - zajęcia na ściance wspinaczkowej

2. Miejskie sprawy

- 30 maja 2009 Moje Moje miasto - stolica jako fascynujące architektonicznie, urbanistycznie i historycznie miasto -spotkanie z Varsavianistami i miłośnikami stolicy
- 11 października 2009 Apetyt na miasto - spotkanie z młodymi liderami i autorami projektów kulturalnych i społecznych zmieniających oblicze Warszawy. Wskazanie możliwości realizowania własnych, oryginalnych pomysłów.

3. Grubsza sprawa

- 29 września 2009 Religie świata - Buddyzm - wprowadzenie do Buddyzmu, pytania i odpowiedzi, krótka medytacja dla zainteresowanych.
- 24 października 2009 Jakie tak i dlaczego nie? - logiczne argumentowanie na przykładzie ważnych, współczesnych problemów moralnych

4. (s) prawa sztuki

- 16 maja 2009 Spotkanie ze sztuką - Fotografia - prezentacja najważniejszych fotografii polskich i światowych, warsztaty w ciemni fotograficznej.
- 21 listopada 2009 Norwid vs. Świetlicki, Shakespeare vs. Kazik - pojedynek na słowa - poezja w muzyce współczesnej - prelekcja i kameralny koncert.


Organizatorem Akademii Świadomego Życia jest Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego. Zadanie zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.


Dalszych informacji udziela:

Marlena Moździńska
Manager ds. PR i promocji
+48 504 266 063
[email protected]
www.akademiasz.blogspot.com
www.akademiasz.warszawa.pl

<<<

Akademia Świadomego Życia
© "teatralia" internetowy magazyn teatralny 2008 | kontakt: | projekt i administracja strony: | projekt logo:
SITEMAP