<<<

"Kompleks Portnoya" - premiera Teatru Konsekwentnego

Kolejna premiera Teatru Konsekwentnego już po świętach. "Kompleks Portnoya" na motywach książki Philipa Rotha w reżyserii Adama Sajnuka i Aleksandry Popławskiej to kolejna gratka dla fanów Teatru Konsekwentnego i nie tylko. Kontrowersyjny tekst amerykańskiego pisarza stał się cennym materiałem do wkroczenia w zupełnie inną rzeczywistość. Akcja spektaklu toczy się w środowisku amerykańskich Żydów. Portnoy uwikłany jest w wewnętrzną walkę z własnymi potrzebami a jednocześnie niemożnością zdefiniowania pragnień. Traumy z dzieciństwa przenikają się z brakiem zrozumienia ze strony najbliższych mu osób czyli rodziców, którzy jednak mocno determinują życie Aleksandra Portnoya.

Niepozbawiona inteligentnego humoru, szokujących zwrotów akcji ale również podszyta głębokim smutkiem treść przedstawiania nie pozostawi nikogo obojętnym na nową propozycją Adama Sajnuka, który obsadzając siebie w roli głównej zaprosił do współpracy Monikę Mariotti, Annę Smołowik oraz Bartka Adamczyka.

"Kompleks Portnoya"
Na motywach książki Philipa Rotha
Przekład: Anna Kołyszko
Reżyseria i scenariusz: Adam Sajnuk, Aleksandra Popławska
Obsada: Monika Mariotti, Anna Smołowik, Bartosz Adamczyk, Adam Sajnuk
Scenografia: Katarzyna Adamczyk, Sylwia Kochaniec, Adam Sajnuk
Kostiumy: Katarzyna Adamczyk
Projekcje multimedialne: Jordi Gonzalez

Anegdota rodzinna głosi że kiedy byłem malutki, odwróciłem się od okna przez które obserwowałem zawieję śnieżną i zapytałem z powagą w głosie: "Mamusiu czy MY wierzymy w zimę?"

Aleksander Portnoy - lat 33, 158 punktów ilorazu inteligencji, "jedyny synuś swojej mamusi", spadkobierca agenta ubezpieczeniowego z permanentnym zatwardzeniem, "Raskolnikow onanizmu", "Żyd antysemita", "nos na kwintę", jęczydusza, smutas i maruda, chłopiec który znalazł prawdziwą małpkę na ulicach Nowego Yorku a następnie zdeprawował Ją... "niechcący". Aleksander Portnoy w podróży, z której nie ma powrotu ale w którą powinien udać się każdy z nas. A na jej początku zawsze stoi ten sam znak z napisem; "moje pierwsze wspomnienie". Aleksander Portnoy - "Mamusiu czy MY wierzymy w zimę?"
Terminy:
8, 9 kwietnia godzina 20:00 - pokazy przedpremierowe
10 i 11 kwietnia godzina 20:00 - PREMIERA
12, 25-29 kwietnia godzina 20:00 - spektakle repertuarowe

Dodatkowe informacje:
Marlena Moździńska
Manager ds. Promocji i PR Teatru Konsekwentnego
+48 509 780 261

<<<

Kompleks Portnoya TEATR KONSEKWENTNY Warszawa
© "teatralia" internetowy magazyn teatralny 2008 | kontakt: | projekt i administracja strony: | projekt logo:
SITEMAP