<<<

"Noc Misia" - premiera Fundacji Scena Współczesna

17 października PREMIERA, godz.19:15 - "NOC MISIA", Ignacio del Moral:
"Noc Misia" - noc, która zdarza się raz na całe życie.

Pewnej nocy wydarzyło się coś, co wpłynęło na dalsze losy trójki przyjaciół... Bohaterowie po latach spotykają się ponownie, aby wrócić do tamtych wydarzeń i przypomnieć sobie, co ukształtowało ich osobowość.
"Noc Misia", hiszpańskiego dramatopisarza Ignacio del Moral'a to historia trójki przyjaciół, którzy w wieku 16 lat przesiadywali razem na podwórkowej ławce.
Na początku sztuki, bohaterowie spotykają się w swoim ulubionym miejscu: na podwórku. Tym razem ich spotkanie, będzie początkiem całonocnej, bezcelowej i niebezpiecznej podróży, podczas której każdy z nich zmierzy się ze swoimi młodzieńczymi demonami. Na spektakl zapraszamy wszystkich, którzy lubią wspominać ten niezwykły czas, gdy miało się naście lat, i będąc wolnym od trosk dorosłego życia, spędzało godziny z podwórkowymi przyjaciółmi.
Akcji scenicznej będzie towarzyszył komiks, który dzięki swojej plastyczności i specyfice przekazu, pogłębi wiedzę o bohaterach, przenosząc widzów w miejsca odwiedzane przez trzy miśki, podczas nocnej tułaczki po mieście.
Szymon Turkiewicz, reżyser spektaklu:
"Jednym z głównych zadań, które postanowiłem przed aktorami, to odszukanie w sobie tych specyficznych zachowań, które są charakterystyczne dla wieku 16-17 lat. Dużo rozmawialiśmy o tym, czy lubimy wracać do nasze przeszłości. Okazało się, że to wielka przyjemność odnaleźć w sobie tego nastolatka i wejść w jego fizyczność. Jest to coś w rodzaju vontrierowskiego spastykowania, które uwalnia bohaterów od schematów jakie narzuca im życie i mechanizmy społeczne. Staramy się uzyskać na scenie specyficzny rodzaj energii, gdy wszystkie kłótnie prowadzone były z niezwykłą zaciekłością, ale mimo różnic wszyscy lubili ze sobą przebywać. Zabieramy widza w swego rodzaju podróż do przeszłości. To tak jakbyśmy nagle zobaczyli siebie w tamtym wieku, tak jakbyśmy oglądali komiks z nami w roli głównej: śmiejemy się z tego jak wyglądaliśmy, przypominamy sobie wszystkie szalone i ryzykowne akcje, ale także przypominamy sobie te nieprzyjemne zdarzenia, które spychamy do podświadomości. Myślę, że każdy z nas powinien wrócić do czasu, gdy kształtowała się jego osobowość i rozliczyć się z tym, co było dobre a co złe. Bohaterowie sztuki oczyszczają się z bolesnych wspomnień. Chciałbym aby widz przeszedł podobny proces i lepiej poznał siebie."

"Noc Misia" to kolejny projekt duetu artystycznego: Szymona Turkiewicza i Magdaleny Engelmajer, którzy od lat tworzą oryginalne i intrygujące spektakle. Jednocześnie jest to pierwszy projekt realizowany poza wrocławskim Teatrem Zakład Krawiecki - który od lat prowadzą artyści.
Więcej można znaleźć na stronie: www.engeltur.art.pl

TWÓRCY
Reżyseria i muzyka: Szymon Turkiewicz
Scenografia i kostiumy: Magdalena Engelmajer
Obsada:
Enrique - Maciej Owczarzak
Angel - Magdalena Engelmajer
Jaime - Sebastian Stankiewicz
Bilety: 16.10.2009 - 10 zł
17 i 18. 10.2009 - 25 zł/ ulgowe, 30 zł/ normalne

<<<

© "teatralia" internetowy magazyn teatralny 2008 | kontakt: | projekt i administracja strony: | projekt logo:
SITEMAP