<<<

Marta Górnicka śpiewa tanga Piazzolli

18 III, czw 19:00 "TANGO Laboratorium" recital Marty Górnickiej
19 III, pt 19:00 "TANGO Laboratorium" recital Marty Górnickiej

"TANGO laboratorium" to projekt muzyczny nawiązujący do historii argentyńskiego tanga, które z tańca przedmieść i domów publicznych Buenos Aires przeistoczyło się - dzięki takim mistrzom gatunku jak Astor Piazzolla - w jedno z najważniejszych (obok jazzu i rocka) zjawisk pieśniarskich i literackich XX wieku.

Spektakl ma formę recitalu, na który złożą się tanga Astora Piazzolli do tekstów Horatio Ferrera, Jeana Claude'a Carriere i Jorge Luisa Borgesa oraz współczesne interpretacje popularnych tang z lat trzydziestych Diescepolo i Cadicamo takich jak "Por una cabeza", "Nostalgia" czy "Tango Cambalache". Spektakl opowiada o czasie, kiedy świat wypadł z formy, o kochankach i filozofach szukających swojego miejsca; o nadziei, miłości, rozpaczy i śmierci. Spotykamy tu bohaterów piosenek, Piazzolli, którego poetycko-muzyczna interpretacja tanga zaowocowała powstaniem unikalnej formy scenicznej tango - canciones, piosenki - dramatu.: postaci z pogranicza teatru i rzeczywistości, szaleńców, ludzi wykluczonych, karły, bezpańskie psy, Ninę, Joel...

"W TANGO laboratorium bawię się formą, przetwarzam ją, przekraczam. Tango to gra spojrzeń, gestów. To teatr. Ale też zawsze tango to ucieczka. To coś, co nieustannie się wymyka. Co próbujemy opisać, ale nie znajdujemy słów" - mówi Marta Górnicka, wokalistka, aktorka i reżyserka, która debiutowała na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Jej interpretacje utworów Piazzolli zaowocowały płytą wydaną dla Polskiego Radia "Tango 3001".

Polskie teksty napisali Jacek Dehnel, poeta, tłumacz, prozaik autor m.in. powieści "Lala" i laureat Paszportu Polityki oraz tłumaczka Anna Kryczyńska-Pham. Nowe aranżacje przygotował Tomasz Filipczak.

śpiew - Marta Górnicka
fortepian - Tomasz Filipczak / Piotr Matuszczyk
akordeon - Klaudiusz Baran / Rafał Grząka
skrzypce - Dawid Lubowicz
kontrabas - Konrad Kubicki / Łukasz Borowiecki

kierownictwo muzyczne - Tomasz Filipczak
scenografia - Izabela Wądołowska
ruch sceniczny - Anna Jankowska-Wiśnios
kostiumy - Joanna Kaczyńska

Więcej informacji o recitalu na stronie: http://www.tat.pl/sztuka_ld.php?id=1142

Bilety - 40, 25 zł.
Rezerwacja
tel: kom: 663 741 903

<<<

Tango Laboratorium LABORATORIUM DRAMATU Warszawa

"Tango LABORATORIUM"
fot. K. Bieliński

© "teatralia" internetowy magazyn teatralny 2008 | kontakt: | projekt i administracja strony: | projekt logo:
SITEMAP