<<<

Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Ensemble"

Gwiazdy na zamku


Od 20 do 30 sierpnia na słynnym Zamku w Książu spotkać będzie można wybitne postacie świata kultury. Pojawią się: Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat, Beata Fudalej oraz muzycy: Bartłomiej Nizioł, Jakub Jakowicz i wielu innych. Podziwiać będziemy mogli ich pracę z młodymi studentami podczas serii koncertów i pokazów teatralnych.

W sierpniu, już szósty raz, odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Ensemble". Jego formuła jest niespotykana na skalę europejską. Zaproszeni wybitni artyści pracują bowiem przez kilkanaście dni z młodymi adeptami studiów muzycznych i aktorskich. Jednocześnie na terenie trzeciego co do wielkości zamku w Polsce, odbywają się próby z tych dwóch dziedzin sztuki.

Młodzi studenci mają niepowtarzalną szansę uczestniczyć w warsztatach, w których profesor staje się również partnerem z zespołu. Nauka nie polega tu bowiem na dyktowaniu własnych racji przez uznanych artystów, lecz na wspólnym poszukiwaniu i podpatrywaniu tych Wielkich. Daje to niezwykłe efekty, głęboką współpracę i rodzinną atmosferę. Nam, widzom pozwala natomiast obserwować gwiazdy w pracy z doskonalącą się młodzieżą, co daje wspaniałe efekty. Wypracowane przez wiele godzin wspólnych prób dzieła, możemy bowiem podziwiać podczas koncertów i pokazów, na które wstęp jest bezpłatny. Zarówno zajęcia, które otwarte są dla publiczności, jak i próby odbywają się w niezwykłej scenerii Zamku Książ, otoczonego hektarami parku krajobrazowego.

Atmosfera tego miejsca podczas sierpniowego festiwalu jest unikatowa. Podczas wakacyjnych spacerów można bowiem spotkać wielkich artystów, uczestniczyć w prowadzonych przez nich próbach, występach, porozmawiać podczas rodzinnych wieczorów. Wydarzenie to jest godne polecenia dla każdego, kto lubi innowacyjne działania kulturalne oraz nietypowy sposób spędzania wolnego czasu.

Program Festiwalu:

22.08.2009 Inauguracja
25.08.2009 Koncert profesorów i uczestników
26.08.2009 Koncert profesorów i uczestników
27.08.2009 Koncert profesorów i uczestników
28.08.2009 Pokaz teatralny z udziałem profesorów i uczestników
Koncert piosenki aktorskiej
29.08.2009 Pokaz teatralny z udziałem profesorów i uczestników
Wieczór Wspomnień o Jerzym Grzegorzewskim
30.08.2009 Finał

Więcej informacji na stronie internetowej: www.ensemblefestival.org

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem: 0 509 097 580 lub pod adresem:

Kontakt: Katarzyna Markowicz - 509 097 580

<<<

© "teatralia" internetowy magazyn teatralny 2008 | kontakt: | projekt i administracja strony: | projekt logo:
SITEMAP