zwykła czcionka większa czcionka drukuj
szukaj

III polski festiwal kontakt improwizacji Warsaw Flow 2012 - Mistrz i Uczeń, których nosimy w sobie

III polski festiwal kontakt improwizacji Warsaw Flow 2012 - Mistrz i Uczeń, których nosimy w sobie

8-13.07.2012r. Warszawa

10 międzynarodowych nauczycieli
6 intensywnych dni pracy twórczej
6 jamow tanecznych o różnej tematyce (meeting, possibility, music, silence, blind, open jam)
3 niezwykłych muzyków oraz artyści wizualni (fluidacje)
2 nowe przestrzenie taneczne oraz praca na łonie natury
2 performance w Centrum Sztuki Współczesnej oraz w plenerze

Organizatorki III edycji festiwalu:
Paulina Święcańska, Anna Wyganowska, Małgorzata Pianowska oraz Fundacja PERFORM serdecznie zapraszają do Warszawy na wspólną podróż. Dzielmy razem taniec, radość i wyjątkowe doświadczenia!
Festiwal Warsaw Flow 2012 jest dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta St. Warszawa.

Wizja Warsaw Flow 2012
Festiwal Kontakt Improwizacji to specyficzny rodzaj festiwalu, który nie jest nastawiony jedynie na prezentacje spektakli i performance, lecz głównie na pracę i proces własnego rozwoju tanecznego uczestników. Odbywa się on pod okiem wybitnych instruktorów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i pasji tworzą bezpieczną i kreatywną atmosferę do wspólnej eksploracji tej techniki, zarówno dla zawodowych tancerzy,jak i dla amatorów. Jest to jeden z nielicznych festiwali na świecie gdzie na jednej scenie/parkiecie mogą tańczyć ze sobą amatorzy i zawodowcy ucząc się od siebie nawzajem.

III edycja polskiego festiwalu kontakt improwizacji - Warsaw Flow jest ważnym wydarzeniem wpływającym na rozwój tańca jak i techniki kontakt improwizacji w Polsce, W tym roku technika ta obchodzi swoje 40 urodziny! Dlatego z przyczyn refleksyjno- sentymentalnych na festiwal zaprosiliśmy najbardziej zasłużonych i kreatywnych artystów, którzy przez wiele lat swojej pracy zmieniali w Polsce sposób myślenia o ruchu, jego formie i narracji.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu proponujemy głęboki proces pracy twórczej. Chcemy stworzyć szansę uczestnikom na pochylenie się przed i wsłuchanie w głos autorytetu i mistrza, którego nosimy w sobie. Jednak naszym zdaniem, odkryć go możemy tylko kontakcie z innym prawdziwym mistrzem. W Polsce w dziedzinie szeroko pojętego rozumienia i myślenia o ruchu, mistrzami byli i są: Ray Chung, Milan Kozanek, Leszek Bzdyl i Iwona Olszowska. Dodatkowo listę nauczycieli uzupełniają Simon Malone, Michale Brown, Malaika i Richard Sarco-Thomas, Tomasz Wygoda oraz Magdalena Radłowska.

Dodatkowo wydarzeniem uzupełniającym naszą propozycję jest pofestiwalowy projekt performatywny w przestrzeni miejskiej Entr(e) Spacios prowadzony przez niesamowitych nauczycieli i performerów: Eckharda Mullera (organizatora CI Festival Freiburg/Niemcy) oraz jego partnerkę Danielę Schwartz (Argentyna).

Zapraszamy zatem na podróż w głąb siebie i odkrycie własnego nauczyciela, partnera i przyjaciela.

www.polandcontactfestival.com

Czym jest kontakt improwizacja? To taniec, którego prekursorem jest Steve Paxton, amerykański tancerz i choreograf. Czerpiąc ze sztuk walki i elementów innych technik tanecznych jak taniec współczesny -najczęściej rozgrywa się w duecie, ale tancerze mogą tworzyć także większe grupy. Taniec jest spontaniczny, kreatywny, jego formy powstają bez planowania. Nie ma w nim przewidywalności i utartych schematów ruchowych. Ta forma tańca to gra z nieskończonymi możliwościami. Każdy taniec to podróż w nieznane i rodzaj dynamicznej medytacji. Ciało staje się narzędziem poszukiwań i odkrywania możliwości płynących z nieustannie zmieniającego się punktu kontaktu między partnerami oraz oddziaływania między nimi prawa grawitacji, siły pędu i interakcji. Taniec wyzwala kreatywność, rozwija umiejętność komunikacji niewerbalnej.

I
Grafik Warsaw Flow 2012
//////////////////////////////////////////////////////////////

Kontakt:
PR, media: Małgorzata Pianowska, [email protected]
płatności, rezerwacja: Małgorzata Kołoda, [email protected]

www.polandcoctactfestival.pl


Miejsca:
08-12.07.2012 Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego, ul. Myśliwiecka 6, Warszawa
13.07.2012 Centrum Sztuki Współczesnej/ Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2, Warszawa


/////////////////////////////////////////////////////////////


Finansowanie: Urząd Miasta St. Warszawa, Fundacja Perform
Partnerzy: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Patroni medialni: kulturalnie.waw.pl,. waw.city.pl. independent.pl

III polski festiwal kontakt improwizacji Warsaw Flow 2012 - Mistrz i Uczeń, których nosimy w sobie
© "teatralia" internetowy magazyn teatralny 2008 | kontakt: | projekt i administracja strony: | projekt logo:
SITEMAP