zwykła czcionka większa czcionka drukuj
szukaj

Teatr w Blokowisku - premiera wersji II spektaklu "WDOWY"

Ewelina Damps "Wdowy"
23. 04. 2012 (niedziela), godz. 19.00
Bilety: 10 zł ulgowe, 15 zł pełnopłatne

23 kwietnia o godzinie 19:00 odbędzie się w Teatrze w Blokowisku premiera wersji II spektaklu "WDOWY" w wykonaniu Eweliny Damp.
"Wdowieństwo to doświadczenie rozłąki, które przypomina, że nasze ziemskie życie nie będzie trwało wiecznie. Wdowieństwo to rozłąka tu na ziemi, ale nie na wieki.
Wdowieństwo to samotność. Jeśli ktoś nigdy nie zaznał prawdziwej samotności, odosobnienia, nie jest w stanie pojąć tego uczucia. Samotność, w której bez przyzwolenia boskiego nikt nam nie potrafi pomóc, ani zaszkodzić.
Wdowieństwo to oczekiwanie na powtórne połączenie."
Ewelina Damps

Trzy kobiety, św. Onafrios, papieżyca Joanna i Heloiza, spotykają się w bliżej niedookreślonej czasoprzestrzeni, by opowiedzieć sobie nawzajem historię swojego życia. Każda z nich powraca do czynności, które składały się na ich codzienność, a jednocześnie opowiada o swoich szczególnych relacjach z Bogiem, o miłości do mężczyzn, a może bardziej o pragnieniu wdarcia się do męskiego świata. Ich opowieści są formą intymnej spowiedzi, pewnego rodzaju samooczyszczenia.
Upór w dążeniu do realizacji swych planów, chęć posiadania wiedzy zarezerwowanej tylko dla mężczyzn, determinacja w poszukiwaniu prawdziwej, niczym nieskażonej miłości były impulsami kształtującymi poglądy i decyzje tych trzech postaci. Silny sprzeciw wobec zastanego porządku nie może przejść bez echa. Każda zaznała niewymownej, lecz nieuchwytnej i nierzeczywistej miłości i musi liczyć się z pozostałą głuchą pustką wdowiej samotności.


Scenariusz: Ewelina Damps
Reżyseria: Marek Brand i Alicja Mojko
scenografia i kostiumy - Alicja Mojko, Anna Molga
Muzyka: Tomasz Kobiela
"Plama" Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
tel. 58 557 42 47
www.plama.art.pl

Teatr w Blokowisku - premiera wersji II spektaklu 'WDOWY'
© "teatralia" internetowy magazyn teatralny 2008 | kontakt: | projekt i administracja strony: | projekt logo:
SITEMAP