zwykła czcionka większa czcionka drukuj
szukaj

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru "Mistrz i Małgorzata" w Teatrze Rampa na Targówku

27 marca godz. 19.00 - uroczysta premiera!!!
28, 29, 30, 31 marca godz. 19.00
2, 3, 4, 26, 27, 28 kwietnia godz. 19.00


Polecamy Państwu zupełnie nową adaptację dzieła Bułhakowa autorstwa i w reżyserii Michała Konarskiego. Będzie to opowieść o odwiecznym pojedynku Dobra ze Złem, o wielkiej bitwie między szatanem i Małgorzatą o duszę i ciało jej ukochanego Mistrza, która odbywa się w centrum Moskwy połowy lat 30-tych XX wieku. Trzęsące światem moskiewskiej kultury, butne i pewne siebie towarzystwo bywalców artystycznej restauracji Griobojedow, zetrze się w śmiertelnym boju ze świtą Wolanda, odwiecznymi rosyjskimi demonami, które bezwzględnie wykorzystają każdą ludzką słabość i ułomność, by zwyciężyć i wykreować świat pełen absurdu, paranoi i zniewolenia.
Między tymi zbrojnymi hufcami zobaczymy parę zakochanych zwykłych ludzi - Małgorzatę i Mistrza, którzy tylko pragną odrobiny miłości i małego ciepłego szczęścia. Jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić? Czy bywalcy Griobojedowa będą potrafili się oprzeć deszczowi banknotów "z nieba"? Czy w świecie ukształtowanym przez moralność narzuconą przez system negujący istnienie jakiejkolwiek metafizycznej "siły wyższej" człowiek ma szansę przeciwstawić się złu? Czy słowa Berlioza, że "o wszystkim decyduje człowiek" to trafna odpowiedź na pytanie Wolanda: "Skoro nie ma Boga, kto kieruje życiem człowieka?" Czy w Moskwie, w której Stalin rozkazał w 1931 roku wysadzić największy rosyjski Sobór Zbawiciela, owemu "człowiekowi" może się jeszcze wydawać, że o czymkolwiek decyduje? Co sprawia, że Małgorzata, jako jedyna ma odwagę przeciwstawić się szatanowi i jakim cudem wygrywa ten pojedynek na śmierć i życie?
Czy Bułhakowowski Jeszua Ha-Nocri i Piłat mają cokolwiek wspólnego z Ewangelią, czy to tylko mroczna wizja, którą Woland przedstawia Iwanowi Bezdomnemu i Miszy Berliozowi na Patriarszych Prudach?
W akcję komediodramatu wplatają się utwory Izaaka Dunajewskiego z radzieckich filmów propagandowych z tamtych lat: Wołga, Wołga i Świat się śmieje.

adaptacja, tłumaczenie piosenek, reżyseria, scenografia MICHAŁ KONARSKI
na podstawie przekładu IRENY LEWANDOWSKIEJ i WITOLDA DĄBROWSKIEGO
choreografia INGA PILCHOWSKA
kostiumy TATIANA KWIATKOWSKA
muzyka FABIAN WŁODAREK, JAKUB ORŁOWSKI

W rolach głównych:

Mistrz ROBERT KOWALSKI
Małgorzata DOMINIKA ŁAKOMSKA
Woland MAREK FRĄCKOWIAK
oraz
KAMILA BORUTA-HYCNAR, MAGDALENA CWEN-HANUSZKIEWICZ,
MAŁGORZATA DUDA-KOZERA, AGNIESZKA "FAJKA" FAJLHAUER, JOANNA GÓRNIAK,
KATARZYNA KOZAK, BRYGIDA TUROWSKA, KLEMENTYNA UMER,
LESZEK ABRAHAMOWICZ, ANDRZEJ CHUDY, PIOTR FURMAN, MACIEJ GĄSIOREK,
MICHAŁ KONARSKI, KONRAD MARSZAŁEK, JULIAN MERE, ANDRZEJ NIEMIRSKI,
ROBERT TONDERA, TADEUSZ WOSZCZYŃSKI, JACEK ZAWADA, DANIEL ZAWADZKI

premiera marzec 2012
Scena Duża Teatru Rampa

© "teatralia" internetowy magazyn teatralny 2008 | kontakt: | projekt i administracja strony: | projekt logo:
SITEMAP