Klancyk świętuje z Tymonem Tymańskim

Klancyk świętuje z Tymonem Tymańskim

19 czerwca, w ciepły niedzielny wieczór, Klancyk świętował siódme urodziny. Rzecz miała miejsce w Klubie Komediowym Chłodna. Nie bez wstydu wyznam, że do tego czasu o Klancyku wiedziałam niewiele. Grupa szybko zdobyła moje serce – od tej chwili jestem „klancykomanką”.

Czym jest Klancyk? To jedna z pionierskich grup im pro w Polsce, złożona z niepowtarzalnych osobowości i odznaczająca się genialnym poczuciem humoru. To wybuchowa mieszanka talentu i inteligencji, która eksploduje na scenie i zaraża potężną dawką pozytywnej energii. Bez scenariusza, bez tekstów, za to kreatywnie i z udziałem publiczności powstają inspirujące i ciekawe spektakle. Grupa składa się z sześciu mężczyzn (Maciek Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Błażej Staryszak, Michał Sufin i Krzysztof Wiśniewski), została założona w 2006 roku.

Klancyk współpracuje z artystami z różnych dziedzin z pogranicza sceny, improwizacji i literatury. Swoje siódme urodziny postanowił uczcić wyjątkowym spektaklem z udziałem Tymona Tymańskiego, kompozytora, tekściarza i felietonisty, dawnego lidera Miłości i Kur.

Wieczór obiecywał mnóstwo wrażeń. Krótko mówiąc, było dużo śmiechu i udanych improwizacji, a wszystko to zostało okraszone nietuzinkowym humorem Tymańskiego. Najbardziej ujęła atmosfera miejsca i środowiska – salę wypełniło stałe grono wielbicieli Klancyka. W tak przyjaznym otoczeniu ma się to przyjemne wrażenie, że jest się we właściwym miejscu i o właściwej porze. „Sto lat”, wykonane na zakończenie, wybrzmiało szczerze, było niewymuszone. W odpowiedzi na to Klancyk obdarował publiczność upominkiem – frisbee ze swoim logo. Zaskoczenie było duże, bo w dniu urodzin prezenty się raczej przyjmuje niż rozdaje, ale taka właśnie jest ich idea – zaskakiwać i rozweselać. Ja ten gadżet już wypróbowałam i nie omieszkam zabrać go ze sobą na wakacje. Wszak „klancykomanię” trzeba rozpowszechniać!

Paulina Pomaska, Teatralia Warszawa
Internetowy Magazyn ,,Teatralia”, numer 66/2013

Klub Komediowy Chłodna

Klancyk świętuje 7. Urodziny z Tymonem Tymańskim

Paulina Pomaska – rocznik 1990, studentka psychologii. Generująca tysiąc pomysłów na sekundę miłośniczka dobrych książek, muzyki, teatru i kawy.