Poznań: „Projekt Jezioro łabędzie” Mikołaja Mikołajczyka, 28 kwietnia, 19.00

Poznań: „Projekt Jezioro łabędzie” Mikołaja Mikołajczyka, 28 kwietnia, 19.00

„Projekt Jezioro łabędzie” to trzecie spotkanie Mikołaja Mikołajczyka z Zespołem Śpiewaczym „Wrzos” z Domu Polskiego w Zakrzewie. Obecny projekt zamyka cykl Trylogii Zakrzewskiej, w której skład wchodzą też „Teraz jest czas” (2012) i „Projekt Noce i dnie” (2013).

Wydarzenie to jest także powodem do świętowania jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej Iwony Pasińskiej i Mikołaja Mikołajczyka.

Mikołaj Mikołajczyk o spektaklu: „Projekt Jezioro łabędzie” jest opowieścią o marzeniach. Co pozostanie po całym naszym życiu? Jakie wspomnienie nas samych? Powiadają, że przyszłe życie będzie pozbawione tego, co już znamy. Zamieńmy się w łabędzie i w rytm muzyki Piotra Czajkowskiego ruszmy w poszukiwaniu tego nieznanego, lepszego świata.

Reżyseria i choreografia: Mikołaj Mikołajczyk

Opracowanie muzyczne: Zbigniew Kozub

Scenografia: Marta Hela Fijałkowska

Emisja głosu: Przemysław Czekała

Światło: Henryk Szopiński

Produkcja: Dom Polski w Zakrzewie

Występują: Edmund Bindek, Urszula Chałubek, Jan Cieślik, Irena Czermak, Alicja Dąbek, Bogusław Dąbrowski, Danuta Okońska, Janusz Okoński, Eugenia Płaczek, Łucja Podlewska, Jerzy Podlewski, Józefa Polak, Maria Trokowska, Jan Wojciechowski, Danuta Zdrenka;

Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Rodlanie”: Adriana Mielke, Klaudia Pioch, Pamela Borkowska, Edyta Radke, Kinga Szopińska, Remigiusz Gospodarek, Kacper Manikowski, Szczepan Jaros, Hubert Mielke;

Iwona Pasińska, Aleksandra Bednarz, Paweł Sakowicz, Mikołaj Mikołajczyk

Współfinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego

28 kwietnia, 19.00

Stary Browar, Studio Słodownia +3

wstęp wolny