Scena Tańca Współczesnego Młodych w Krakowie – etiudy absolwentów kursu choreografii scenicznej

facebook baner

Scena Tańca Współczesnego Młodych

Termin: 15 lutego 2014, godz. 19.00

7 ETIUD ABSOLWENTÓW KURSU CHOREOGRAFII SCENICZNEJ

W ramach Sceny Tańca Współczesnego Młodych zapraszamy na pokazy etiud młodych choreografów, tegorocznych absolwentów Kursu Choreografii Scenicznej. Siedem etiud na swoich tancerzy przygotowali: Katarzyna Boroń, Ewelina Knapik, Magdalena Niedzielska, Katarzyna Zioło, Franciszek Wróbel, Anna Banasik i Paweł Żołądek.

Opiekunką kursu była Małgorzata Haduch, tancerka i choreografka, założycielka grupy Unfinished Company oraz platformy Free The Dance.

„Co ciekawe, i chyba, najważniejsze, intensywny proces tworzenia etiud, nie kończy się wraz z dniem pokazów… Jest to doświadczenie, które będzie trwać i rozwijać się jeszcze długo, napędzając młodych twórców do podejmowania nowych artystycznych decyzji” (Małgorzata Haduch)

SCENĘ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO MŁODYCH dedykujemy debiutującym tancerzom i choreografom. Proponujemy młodym, aby przyszyli do nas ze swoimi pomysłami lub pierwszymi przedstawieniami, chcemy ich działania otoczyć opieką merytoryczną i zaprosić do dyskusji. Pragniemy wspierać twórców w odkrywaniu sztuki tańca, w intymnym procesie tworzenia, w poszukiwaniu języka wypowiedzi scenicznej i w zmaganiach z ciałem oraz kompozycją. Jesteśmy otwarci na spotkanie ludzi z pasją i z własnym spojrzeniem na taniec współczesny.

Bilet: 10 zł

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Ul. Wietora 13, Kraków

ulotka_15_02