23 lutego – „Uśmiech Kobiety” Teatru Nikoli w Klubie Kabaret

Teatr Nikoli zaprasza na spektakl już w najbliższą niedzielę, 23 lutego o godzinie 18:00 w Klubie Kabaret (ul. Krakowska 5), będzie można obejrzeć wyjątkowy spektakl teatru ruchu, łączącego taniec współczesny, pantomimę, elementy sztuki cyrkowej i magię kina niemego.

Bliskość, ciepło, poczucie bezpieczeństwa – potrzebujemy ich wszyscy, niezależnie od czasów, w jakich przyszło nam żyć. Bohaterki spektaklu Teatru Nikoli, dwie przyjaciółki, zmagają się z samotnością w aurze lat. 20./30. XX wieku. Na ogromnej przyjaźni łączącej kobiety ciążą targające nimi sprzeczności, zakłócające życiową harmonię, tak jak beztroskę międzywojnia zaburza widmo czyhającej za rogiem katastrofy.

Usilne pragnienie zaspokojenia ogromnej potrzeby bycia kochaną i podejmowane w tym celu próby przedstawione są przy pomocy środków wyrazu zaczerpniętych z kina niemego. Na granicy realnego świata, ocierając się o szaleństwo, bohaterki Uśmiechu Kobiety unoszą się w świat wyobrażeń, w scenerii przywołującej niezapomnianą atmosferę przeszłości. To podróż w czasie i podróż emocjonalna, w głąb siebie, by w finezyjnej grze aktorek odnaleźć odbicie własnych przeżyć.

„(…) Trzeba podkreślić wspaniałą mimikę a także ruch sceniczny, które stanowią o wyjątkowości spektaklu. Kobiety są w nieustannym działaniu(…) Ich gra nie pozwala widzom ani na chwilę oderwać wzroku, bezlitośnie przykuwając ich uwagę, tak jakby właśnie publiczność stanowiła szczególny obiekt zainteresowania tych dwóch samotnych pań. Gesty, praca nóg (niespokojnie drżące kolana i rozdygotane kostki), jak również zmieniająca się mimika są pełne harmonii, a język ciała przemawia perfekcyjnie. (…)” (Marketa Vlkova, Praga).

Bilety w cenie 30 złotych można rezerwować pod numerem telefonu: 501 747 418,

lub w ofercie promocyjnej za 20 złotych kupić za pośrednictwem serwisu Fastdeal

Facebook