Uticzka / Gaktsewa / Ucieczka – finał PODAJ DALEJ 2013

Uticzka / Gaktsewa / Ucieczka – finał PODAJ DALEJ 2013

Zapraszamy na finałowe pokazy teatralne II edycji projektu PODAJ DALEJ

11 listopada 2013 | poniedziałek | godz. 19:00, Teatr Lalka | Pałac Kultury i Nauki

17 listopada 2013 | niedziela | godz. 19:00, Centrum Promocji Kultury Praga Południe | ul. Podskarbińska 2

WSTĘP WOLNY

W 2012 roku cztery warszawskie organizacje prowadzące młodzieżowe grupy teatralne zorganizowały wspólnie wyjątkowy projekt edukacji poprzez teatr o tytule “PODAJ DALEJ”.  Uczestnicy 4 grup teatralnych spotykali się, by wzajemnie uczyć się stosowanych technik artystycznych. We wspólnym warsztacie stawali się specjalistami i dzielili się strukturami, ćwiczeniami i inspiracjami zgodnie z główną zasadą projektu „każdy uczy każdego”. Na zakończenie przygotowali wspólny spektakl finałowy, który odbył się w listopadzie 2012 w Teatrze Lalka.

Projekt ten wywołał tak wiele pozytywnych reakcji, że od razu zaczęto myśleć o kolejnej edycji. Już wkrótce okazało się, że wszyscy partnerzy i sponsorzy są zainteresowani jego kontynuacją. Tego samego roku projekt został dostrzeżony i doszedł do finału w konkursie na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR 2012 w kategorii „Kultura”.

Druga edycja musiała wnosić coś nowego, dlatego partnerzy wybrali temat przewodni, którym jest UCIECZKA. Uczestnicy w 40-osobowej różnorodnej kulturowo grupie zadawali sobie pytania: Dlaczego uciekamy? Dokąd uciekamy? I czy w ogóle da się uciec? Odpowiedzi pojawiło się tak wiele, jak wielu jest uczestników projektu. Tą różnorodność wzmacniał fakt, że w projekcie wzięły udział osoby pochodzące z Gruzji, Kirgistanu, Ukrainy, Niemiec czy Czeczenii. Ich zmagania z materią teatralną można śledzić na stronie.

Projekt ukazuje bogactwo środowiska edukacji kulturalnej w Warszawie. Grupa Stowarzyszenia Sztuka Nowa pracująca techniką teatru fizycznego stale korzysta z gościnności warszawskich domów kultury. Kolejna grupa prowadzona przez instruktorów ze Stowarzyszenia Pedagogów Teatru działa w przestrzeni publicznej oraz w skłotach będących niezależnymi centrami społecznymi. Stowarzyszenie Praktyków Kultury ze swoimi podopiecznymi pracuje najczęściej w przestrzeni Sceny Lubelskiej, niezależnego teatru na warszawskiej Pradze. W projekcie jest też grupa teatralna „Otwarta Scena”

Towarzystwa Nasz Dom, której zajęcia odbywają się w teatrze instytucjonalnym – Teatrze Lalka – dzięki czemu ich regularnie tworzone spektakle wchodzą do profesjonalnego repertuaru teatralnego. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacje bezpłatnych wejściówek na pokaz w Teatrze Lalka pod nr tel. 22 656 69 56, 22 656 69 56

Więcej na stronie projektu.

Organizator projektu: Stowarzyszenie Sztuka Nowa Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Stowarzyszenie Praktyków Kultury, Towarzystwo Nasz Dom, Teatr Lalka, Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Teatr Scena Lubelska

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Sponsorem projektu jest Drukarnia EFEKT.

Patroni medialni: Radio Kampus, Independent.pl, Teatrdlawas.pl, IRKA.com.pl, Zupełnie

Inny Świat, Teatralia.com.pl.