Zapraszamy do udziału w wakacyjnym projekcie DJ Teatr(re)mix!

Kiedy? Od 16 do 31 sierpnia.

Gdzie? W III Liceum Ogólnokształcącym i Studiu Muzycznym „Trójka” w Świdnicy.

Kogo? Zapraszamy gimnazjalistów i licealistów, którzy fascynują się muzyką lub teatrem, którzy są didżejami lub aktorami, piszą teksty, występują na scenie, śpiewają albo grają swoje kawałki. Chcemy połączyć siły dwóch światów i w profesjonalnym studiu muzycznym stworzyć słuchowisko z autorską muzyką i scenariuszem.

Kogo szukamy wśród uczestników? Didżejów. Aktorów. Muzyków. Reżyserów. Dramaturgów. Krytyków. Producentów. Każdego, kto chciałby realizować swoje pasje.

Co robimy? W trakcie dwóch tygodni odbędą się warsztaty z różnych dziedzin: reżyserskie, dramaturgiczne, aktorskie, emisji głosu, didżejskie, muzyczne, krytyczne i producenckie. Pod okiem specjalistów napiszemy tekst, stworzymy warstwę dźwiękową i odegramy słuchowisko, a na koniec wydamy razem płytę!

Na jaki temat? Łączymy kreatywnie tradycję i popkulturę, dlatego zapraszamy na warsztaty z teatralnej didżejki i wspólne tworzenie remiksów. Uczestnicy projektu przekonają się, że remiksować można nie tylko kawałki muzyczne, ale także inne teksty kultury, a didżej w muzyce, podobnie jak dramaturg w teatrze – jest twórcą oryginalnych utworów. Na warsztatach będziemy remiksować „Wojnę światów” H. G. Wellesa, legendarne słuchowisko, które wywołało masową panikę podczas premiery w 1938 roku. Radiowa transmisja prowadzona „na żywo” z inwazji Marsjan na Ziemię sprawiła, że niektórzy uwierzyli w atak kosmitów. Naszym punktem wyjścia będzie odwrócenie akcji: kosmonauta z Ziemi wskutek awarii sprzętu gubi się w kosmosie i napotyka przedstawicieli innych gatunków. Spróbujemy odtworzyć sytuację zaginionego we wszechświecie człowieka, spotkania z nowością, innością, otwarcia na nieznane perspektywy.

Kto poprowadzi warsztaty? Reżyserka Mira Mańka. Dramaturdzy Aleksandra Spilkowska i Marcin Miętus. Muzyk Michał Zygmunt. DJ Krootki. Aktorzy Rafał Kroneneberger, Iga Załęczna i Karolina Micuła. Krytycy Karolina Wycisk i Mateusz Witkowski. Producent Grzegorz Gołębiowski. Fotograf Bartek Kliszczyk.

Zasady udziału w projekcie: Udział w warsztatach jest bezpłatny. Trzeba tylko wysłać zgłoszenie na adres:

Więcej: fundacjaperformat.com